| Reference: | SI82912 |
| Vehicle type: | Used car |
| First Registration: | 2011-09 |
| Driven KM: | 98050 km |
| Fuel: | diesel |
| Gearbox: | Automatic gearbox |
| Body type: | fire brigade vehicle |
| Power: | 290 kW (394 PS) |
| Total weight: | 18000 kg |
| Kerb weight: | 13280 kg |
| Loading capacity: | 4720 kg |
alga Nutzfahrzeug- und Baumaschinen GmbH & Co. KG
Molkereistr. 2, 27419 Sittensen